Kilit Taşı Yer Döşeme

Kilit Taşı – Zemin Kaplama – Yer Döşeme – Kilitli Taş – Kilit Taş Döşeme Şekilleri – Kilit Taşı Döşeme Teknikleri – Kilit Taşı Döşeme Ustası

 

Kilit Taşı Hakkında Açıklama

meydanlarda, kaldırımlarda, sokaklarda, parklarda, otoparklarda da kullanılabilen taş çeşidi. (aslında doğal bir taş değil, fabrikasyon ürünü olduğu için taş denmesi ne derece doğrudur bilemiyorum) orta kısmı dar, uç kısımları iki yandan geniş olduğu için, bir taşın ortası, öbür iki taşın kenarlarına denk gelmekte ve böylece kilitlenme hadisesi gerçekleşmektedir. fiziksel açıdan çeşitli baskılara karşı mukavemet bu şekilde artmaktadır. isminin kilit taşı olması ise bu kilitlenme hadisesinden hareketle gerçekleşmiştir. Bayındırlık birim fiyatları ve rayiçlerde de mevcut olan bu poz, dış zemin kaplama malzemelerinin en çok kullanıl anlarındandır.

Renk renk, desen desen olup bahçelerimizi,, otoparklarımızı beton ve asfaltın iç bunaltıcılığından kurtarmış taşlardır. ortası boş olup ordan yemyeşil çimenler fışkırtanları bile vardır. çöker bozulursa felan, ya da altına erişmek gerekirse bi sebepten dolayı, lokal olarak açılıp tekrar hop diye aynı malzemeyle kapanması mümkündür.

Kilit taşı uzun yıllar her türlü doğa şartlarına ve ağır yüke dayanan beton parke taşlarının sağlamlığı ve uzun ömrü artık herkes tarafından onaylanmaktadır. Beton parke taşları ve dekoratif taşlar %5 ten daha az bir emiciliğe sahip olduğundan asfalt ve diğer kaplama malzemelerinden oldukça uzun ömürlüdür.Bu sayede malzemenin ömrüne ve görüntüsüne en çok zarar veren tuzlar ve kimyasal maddelerin zararlı etkileri en aza inmektedir. Ayrıca Zemin kaplama malzemelerinin ömrü, yüzey aşınma mukavemetine bağlıdır. Beton parke taşları; yüksek evsaflı beton ile üretilmesinin yanında, vibrasyon ve pres uygulamalarına da tabi tutuldukları için yüksek dayanımlara ulaşır. Bu sıkıştırma ve vibrasyon etkisiyle, betonda hava boşluğu minimum düzeye indirildiğinden, su emme oranı düşüktür. Bu da dona karşı mukavemetinin artmasını sağlamaktadır. Bu nedenle beton parke taşlarının ömrü, alternatif kaplama malzemelerine (asfalt, yerinde dökme beton vb.) kıyas ile daha uzundur.

 

 

Kilit TaşıZemin KaplamaYer Döşeme – Kilitli Taş – Kilit Taş Döşeme Şekilleri – Kilit Taşı Döşeme Teknikleri – Kilit Taşı Döşeme Ustası

 

2 farklı Kilit taşı yer döşeme ürünlerimizi görmek için;

1 – ürün için TIKLAYIN.

2 – ürün için TIKLAYIN.

 

Benzer Ürünler

Andezit Taşı

Andezit Taşı – Yer Döşeme – Park Zemin Kaplama –...

LEAVE A COMMENT

Make sure you enter the(*) required information where indicated. HTML code is not allowed

Call Now ButtonŞimdi Teklif Alın

Theme Settings